Keskkond

Keskkonnamõju hindamine (KMH) ja sellega seotud uuringud on vajalikud selleks, et meretuulepargi arendus oleks keskkonnahoidlik, võtaks arvesse sotsiaalseid ja majanduslikke aspekte ning oleks vastavuses seadusandlusega.

 Specifically:

  • Mereökosüsteemid on tundlikud ja keerukadning ehitustegevus (nt merepõhja muutmine, veealune müra, laevaliiklus) võib mõjutada kalavarusid, mereimetajaid, põhjaloomastikku ja veekvaliteet

  • Lindude rändeteed võivad kattuda tuulepargi asukohaga. Uuringud aitavad tuvastada, hinnata ja vähendada kokkupõrkeriski.

  • Kalanduse ja teiste merekasutajate huvidega tuleb arvestada, et tagada koos toimimine ja konfliktide vältimine.

  • Kultuuripärandi ja visuaalse mõju aspektid (nii vee peal kui all) võivad mõjutada kogukonna suhtumist ja vastuvõtlikkust.

  • KMH võimaldab sidusrühmade varajast kaasamist ja otsuste tegemist teaduspõhise info ja kohalike teadmiste alusel.

  • Samuti tagab see vastavuse EL ja Eesti keskkonnaõigusaktidele,sealhulgas elurikkuse kaitse ja merealade ruumilise planeerimise nõuetele.

KMH pgogramm

Keskkonnamõju hindamise (KMH) programmi koostamine on vajalik selleks, et tagada meretuulepargi arendamise keskkonnahoidlikkus ja võimalike leevendusmeetmete väljatöötamine. Lisaks on oluline kogukonnaga arvestamine ning vastavus kehtivatele õigusaktidele ja nõuetele. Programm aitab tuvastada, hinnata ja leevendada võimalikke mõjusid mereökosüsteemile, lindude rändeteedele, kalandusele, laevaliiklusele, kultuuripärandile ja maastikupildile ning teistele olulistele valdkondadele.

KMH programm loob ka läbipaistva aluse sidusrühmade varajaseks kaasamiseks, võimaldades arvestada kohalike teadmiste ja muredega planeerimis- ja otsustusprotsessis.

Võtmetegevused keskkonnamõju hindamisel

Kas sul on küsimusi või soovid meiega koostööd teha?

Võta meiega ühendust!